מה יש לך,נשמה? (מעריב, סגנון, 19.10.05)

 
 
מה יש לך, נשמה?
מצוידת בזרמי אנרגיה, כישורים טלפתיים ולוח לבן מסוגלת ד"ר אל-חוזה-בה ללכוד את המתרחש בנשמתו של אדם. היא קוראת לשיטת הטיפול הזאת "איור אנרגטי" ומבטיחה שמשיחת צבע אחת תסדר לכם את הכאוס
  רז חיה בן הרוש
19/10/2005  14:31
ד"ר פאינה אל-חוזה-בה נטלה צבע ירוק ורשמה את קווי המתאר של גופי. קווי אורך כחולים נמשחו מעל ראשי כלפי מטה. הצבע השחור הופיע כמשולש קוביסטי החוצב בבטני, ואילו משיחות אדומות קישטו את התוצאה הסופית. שלא תטעו, לא מדובר בזרם חדש באמנות, היצירה אינה מיועדת לשום בית מכירות פומביות, ואני כנראה כבר לא אטביע את חותמי כיורשת המונה ליזה.
ד"ר אל-חוזה-בה היא לא ציירת, אלא מטפלת בשיטת טיפול ייחודית, פרי פיתוחה, "איור אנרגטי" שמה.

"האיור הוא עוד דרך לחדור אל תת המודע של האדם", מסבירה ד"ר אל-חוזה-בה. "אני יוצרת את האיור בסיוע זרמי האנרגיה בגופי ובכישוריי הטלפתיים. האיור מאבחן באופן מדויק ומיידי את הבעיות הפיזיות והנפשיות, הוא מזהה חסימות ומאתר את מקורן. כמו כן, הוא מאזן את הזרימה האנרגטית, מנטרל טראומות עבר ומסייע בהחלמה וריפוי.

באמצעות האיור האדם יכול לראות את המתרחש בנשמתו ולהיות שותף לטיפול בעצמו". ד"ר אל חוזה בה נודעה בעבר כמטפלת בביו-אנרגיה, שחוללה ניסים רבים בתחום הפריון והסרת גידולים ממאירים.
עם עלייתה ארצה לפני כ-15 שנה, היא הדהימה רבים ביכולותיה הטלפתיות ובכישורי הריפוי האנרגטי, שלא היה נפוץ אז. כך קרה גם בקווקז, מקום הולדתה, כאשר נחשפה לכוחותיה כשעבדה כרופאה קונבנציונלית המתמחה במחלות זיהומיות, וכיהנה כמנהלת מחלקה בבית חולים, בהיותה בת 26 בלבד.
ערב אחד, כשצפתה בחדשות בסלון ביתה, חשה ד"ר אל חוזה בה בזרמים אנרגטיים חזקים בכפות ידיה ובחום שהציף את גופה, וידעה כי הגיע הרגע. "תמיד היה חסר לי משהו בשיטה הקונבנציונלית, וידעתי שהתשובה לשאלה מה חסר לי אמורה להגיע", היא מספרת. "בעבר חלמתי שאני שמה יד למישהו על המצח והוא מבריא. כשהרגשתי חום מהידיים, הגוף שלי בער מאנרגיות וראיתי ניצוצות בתקרה, ידעתי שמשהו נפתח אצלי".

כבר למחרת, עם הגעתה לבית החולים, היא הניחה ידיה על אפה של אחת הקולגות שסבלה מפצע כרוני, וטיפלה בפצע בעזרת תנועות של סגירה למשך שלוש דקות. למחרת, מהפצע שלא הגליד עשר שנים, נשאר רק כתם אדום קטן שנעלם לאחר טיפול נוסף.

השמועה פרשה כנפיים, ד"ר אל חוזה בה המשיכה לככב ונחשפה לקשר הפסיכוסומטי. לאחר חודשיים, היא נטשה את בית החולים והחלה לעסוק בריפוי בביו-אנרגיה, ולדבריה החליטה להיפרד לצמיתות מהחלוק הלבן.

צעירה בגילה, ברוחה ובמראה, קיבלה את פניי ד"ר אל חוזה בה בחצאית קצרה, חולצה חושפת כתפיים ואיפור מוקפד, ממאנת לחשוף את גילה המדויק.

ובעודה מתכוננת לבואו של הצלם, סיפרה על האייליינר, שבזכות האהבה שהיא מעניקה לו , מחזיק כבר עשר שנים ללא כל סימני התייבשות.

באותו הקשר היא סיפרה לי גם על "בית המרקחת הקוסמי" שלה, הכולל קרמים ותכשירי ריפוי וטיפוח, הטעונים אנרגיה מרפאה.

בשנת 1989 החליטה ד"ר אל חוזה בה לנטוש את הרפואה הקונבנציונלית והתמקדה בריפוי אנרגטי. שנה לאחר מכן, כשהצטרפה לאביה לטיול בישראל, היא החליטה להישאר, והתיישבה בבאר שבע לצד קרובי משפחתה. עם הגעתה לסוכנות, באורח פלא, סבל הממונה על העולים, שהיה אחרי ניתוח לב פתוח, מכאבים ולא היה יכול לקבל את הבאים. ד"ר אל חוזה בה הציעה את שירותיה. שבועיים לאחר מכן הוא סיפר על הצלחת הטיפול וחשף את סיפורו לעיתונות. ד"ר אל חוזה בה החלה לטפל באופן פרטי בביתה, ומכאן, הדרך לתהילה היתה קצרה.

בתחילת שנות ה-90, בישרו עיתוני הארץ על העולה החדשה מקווקז בעלת "ידי החשמל" , שזיכו זוג נטול ילדים בבת ראשונה וריפאו ילדה מאסתמה ומגמגום.

בהמשך היא נישאה, התמקמה באור יהודה ובהמלצת מקובל החליפה את שם משפחתה מ"אלחזוב" ל"אל-חזה-בה".
יש גם שומרי מסך
אל האיור האנרגטי נחשפה ד"ר אל חוזה בה לפני כחמש שנים, בעת שהעבירה שיעור ביו-אנרגיה בביתה. כשרצתה להמחיש לאחת התלמידות על ידי ציור את החסימות בגופה, הגורמים לתקיעות בחייה, היא ערכה דיאגנוזה על הלוח שניצב מולה.

"כדי להראות לה מה המצב האידיאלי, מחקתי את הטראומה וציירתי מעליה דמות של מלאך. שבוע אחרי היא הודיעה לי שהיא לא מגיעה לשיעור, כי קיבלה עבודה חשובה. אחרי זמן מה הכירה בן זוג, והחיים שלה זימנו דברים שהיא לא העזה לחלום עליהם. היא תיארה את זה כמשהו שנפתח אצלה מאז".

כתוצאה ממפגש זה פיתחה ד"ר אל חוזה בה את השיטה וקראה לה "איור אנרגטי".
לדבריה, רוב הבעיות נגרמות מטראומות, מימי הרחם או מגלגול קודם. בהנחה שחיינו הם השתקפות של האנרגיות שבתוכנו, החסימות מעכבות לנו את החיים בכל המישורים ולעתים גורמות למחלות. עד שלא נסיר אותן, נמשיך לחזור על טעויות העבר.

כך, על לוח לבן מחיק מול המטופל, משרטטת ד"ר אל חוזה בה את מתאר הגוף בירוק, צבע הטבע. בעזרת הכחול, "הצבע האלוהי", היא מציירת את הזרימה האנרגטית, כששני קווים האמורים להיות מקבילים, מחברים בין הנשמה למרכז הגוף. הצג הימני מייצג את הזכריות, ואילו הקו השמאלי את הנשיות. כאשר יש הפרעות אנרגטיות, הקווים מתערבבים והאיזון מופר.

בעיות בראשית דרכן ואזורים מועדים לפורענות מסומנים באדום, כאות אזהרה, ואילו חסימות אנרגטיות, מקור הבעיות הנפשיות והפיזיות, מסומנות בשחור.

בנוסף, על פי השיטה, כל אזור בגוף מייצג תכונה אחרת. בצד הנשי ניתן למצוא עדינות, הומור, היגיון, רגש, סובלנות ויצירתיות, בעוד שהצד הגברי מכיל תכונות כמו שכל, חוכמה, רוח, אהבה, אומץ וביטחון עצמי.

"בעזרת הציור אני משנה את זווית הראייה ומאזנת את האנרגיה בגוף", היא אומרת. "האנרגיה של הנשמה ותכונותיה מתיישבות על הגוף, כך שבעזרת השיטה ניתן לראות כל הפרעה. אדם יכול לאהוב, אבל אם יש חוסר ביטחון שהופך אותו לקנאי, זה לא שווה. ברוב המקרים הקווים נחתכים, וניתן לראות חוסר איזון".

בשלב הטיפול, מוחקת ד"ר אל חוזה בה את אותן חסימות על גבי הלוח ומאזנת מחדש את זרימת האנרגיה.

השיטה, לדבריה, מסייעת בריפוי מגוון מחלות ובעיות כרוניות. בנוסף לטיפולים, ד"ר אל חוזה בה מלמדת ועורכת סדנאות קבוצתיות למטפלים, ולאחרונה החלה לצייר גם ציורים אנרגטיים על גבי בד קנבס, או על מסך המחשב, כשומר מסך, שנוכחותם מסייעת לאנרגיה.

הטיפול אורך כשעה ותדירות המפגשים ומספרם נקבע בעיקר על פי יכולת, או מוכנות המטופל לקבל את השינוי המיוחל ולהשתחרר מהטראומות.

בהתאם לכך, מבהירה ד"ר אל חוזה בה, כי רק כאשר האדם מוכן לטיפול, הטיפול אפשרי, ומספרת על המטופל הראשון שלה בעזרת השיטה, בחור בן 27 שלקה בגמגום.

"ראיתי שיש לו מין חבל תלייה סביב הגרון, ועבדנו יחד כדי למחוק אותו", היא נזכרת. "לאט לאט הגמגום פחת והחיים התחילו לזרום. באחת הפגישות הוא התחיל לדבר באופן קולח, ואז הוא קם, כיווץ את פניו וצרח עליי "איזו זכות יש לך להוריד ממני את הגמגום?. מאז הוא נעלם. הבנתי שלטיפול הזה יש תוצאות מיידיות, ואדם לא תמיד מוכן להיפטר מהצרות שלו כל כך מהר".
יכולת תקשור טלפתית
היתרון המרכזי בטיפוליה של ד"ר אל-חוזה-בה הוא יכולתה לתקשר באופן ישיר עם תת המודע של המטופל. בהתאם לכך, החליטה אל חוזה בה להקדיש חלק נכבד מפועלה לטיפול בילדים ובנוער, הסובלים מהפרעות התפתחות בדרגות שונות.
לתקשור זה היא נחפשה לפני כשנתיים כאשר חברה הביאה אל ביתה ילד בן תשע הלוקה בבעיות תקשורת. "ברגע שהוא נכנס לחדר, התחלתי לתקשר איתו בטלפתיה", היא נזכרת. "כשציירתי אותו, הוא נהייה שקט ומרוכז. לא היה לי ספק שהוא שומע אותי ומבין מה אני רוצה. כששאלתי אם הוא רוצה לצייר, הוא לקח ממני את הלוח והתחיל לצייר. היה לי ברור שהוא שומע אותי בלי להוציא קול. אחרי שבועיים החברה הביאה אלי ילד נוסף, שלא אמר כלום חוץ מבמבה. פתאום הוא התחיל לענות על שאלותיי ברוסית. העברית היתה טראומתית עבורו. הוא סיפר לי על תנאים קשים בבית. כשסיפרתי לאימא, היא בכתה והצטערה על כך".

לדברי אל חוזה בה, כמו כל אורגניזם, גם אנו פולטים פסולת פיזית או אנרגטית כל הזמן. אנרגיות חיוביות נפרוק בעזרת קפיצות שמחה, צחוק או קריאות התפעלות, ואילו אנרגיות שליליות יסולקו בעזרת בכי, צעקות או ביטויי כעס למיניהם.
ילד הלוקה בבעיות תקשורת אינו יכול להוציא את הפסולת האנרגטית, היא נכנסת לתת מודע ומרחיקה אותו יותר ויותר מהעולם החיצוני. "הסיבה לרוב המקרים של בעיות תקשורת היא טראומה בעוצמה גדולה", טוענת ד"ר אל חוזה בה. "הילד נכנס לשוק שיוצר אצלו בלוק התפתחותי.

"לאחר שהילד נפטר מהטראומות בתת מודע, יש לאפשר למודע לתרגל אמוציות מראשיתן. כך שאם לאחר הטיפול הילד יחזור לסביבתו הטבעית, התגובות שלו לא יהיו בריחה והסתגרות. פעמים רבות ההורים חשים עלבון, רגשות אשם ועצב, היוצרים מעגל סגור שרק מחמיר את המצב".
לדברי ד"ר אל חוזה בה, ילדים עם בעיות קשב וריכוז הם בעלי יכולת תקשור טלפתית, לכן קל לה לתקשר עימם ולתווך בינם לבין סביבתם. זו הסיבה שבימים אלה היא מקדישה את את מרב מאמציה לחקר ופיתוח הנושא, ומקווה לשיתוף פעולה מצד המוסדות בארץ.
קישורים נוספים
לאתר הבית של ד"ר אל חוזה בה
גרסה להדפסהגרסה להדפסה      שליחה לחברשליחה לחבר      
 
 


www.drfaina.com

תל-אביב,ר'ח  שפרינצק 3,בית הרופאים,ח' 510  טלפקס: 6343917 - 03, נייד:  050-3373120

  Tel/Fax: 03-6343917, Cellular: 050-33-73-120

 Tel-Aviv,str.Shprintsak-3   

ул. а-Галиль, 42, Ор-Иегуда  телефакс: 03-6343917, мобильный: 052 - 4733721